banner40

banner53

25 Eylül 2020 Cuma

550 Batılı kadın IŞİD'e katıldı

Londra'daki King's College'da yapılan bir araştırmada, 550 Batılı kadının IŞİD'e katıldığı ortaya çıktı.

29 Mayıs 2015 Cuma 17:02
550 Batılı kadın IŞİD'e katıldıİngiltere’de yapılan bir araştırma, yaklaşık 550 Batılı kadının IŞİD’e katılmak üzere ülkelerini terk ettiğini ortaya koydu.
Londra’daki King’s College’ın Stratejik Diyalog Enstitüsü ve Uluslararası Radikalleşme Çalışmaları Merkezi tarafından yapılan araştırmada, IŞİD’e katılan kadınların giderek daha genç olduğu, rahat ailelerden gelen ve çoğunlukla iyi eğitim alanların propaganda ve katılımlarda kritik rol oynadıklarını gösterdi.
Reuters’ın haberine göre, IŞİD saflarına katıldıkları sanılan 100’ü aşkın Batılı kadının sosyal medya aktivitelerini baz alan araştırmacılar, kadınların birçok farklı sebeple örgüte katıldıklarını söyledi. 

Tacik özel tim komutanı IŞİD'e katıldı
KADINLARDA DA TIPKI ERKEKLER GİBİ...
Araştırma, kadınların IŞİD’e esasen ‘cihat gelini’ olmak için katıldıkları varsayımının ‘indirgemeci’ hatta yanlış olduğunu gösteriyor. Tıpkı örgüte katılan Batılı erkekler gibi, kadınlar da kendilerini "sosyal ve kültürel olarak dışlanmış hissediyor, Müslümanların zulme uğradığına inanıyor ve bu konuda hiçbir şey yapılmadığı için kızgınlar." Ayrıca "idealist dini görev, kız kardeşlik duygusu ve macera tutkusu" da onlar için çekici geliyor. Fakat IŞİD yönetimi altında yaşam, internette yansıtılandan çok farklı. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48