banner40

banner53

19 Eylül 2020 Cumartesi

'Yardımseverlik için yaşlanmanız gerekmiyor'

ABD'li ünlü yoğurt markası Chobani'nin kurucusu Hamdi Ulukaya, Birleşmiş Milletler'de gençlere seslendi

27 Temmuz 2015 Pazartesi 15:22
 'Yardımseverlik için yaşlanmanız gerekmiyor'

Son dönemde mülteci sorununa dikkat çekmek ve mültecilere yardım sağlamak amacıyla bir destek programı başlatan ABD ’nin ünlü  yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya, Birleşmiş Milletler himayesinde 5. kez  düzenlenen Nexus Global Gençlik Zirvesi’nde konuştu.
‘Chobani Yolu: Girişimciler için İş ve Hayırseverlik Rehberi’ başlıklı oturumda konuşan Ulukaya 70 ülkeden gelen 500’den fazla genç katılımcıya hitap etti.  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (UNCHR) bağışta bulunan en büyük şahsi destekçi olan Ulukaya, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük global mülteci kriziyle karşı karşıya olduğumuzu hatırlattırak  “Yardımseverlik faaliyetlerinde bulunmak için yaşlanmanız gerekmiyor. Neden hemen şimdi harekete geçmiyorsunuz?” dedi.
Ulukaya daha sonra salonda bulunan gençlere şunları söyledi: “Siz dünyanın her yerinde insanlığa yardım etmek için lazım olan kalbe ve tutkuya sahipsiniz. Ülkelerinize dönüp bu sözü onlara da ulaştırırsanız, sorunları daha hızlı bir şekilde çözebiliriz. Ben, siz yeni nesil gençlerin aklına ve kalbine inanıyor, güveniyorum.”
'ARTIK YETER DEMELİYİZ’
Konuşmasının sonunda Suruç’ta canlı bomba saldırısı sonucu hayatını kaybeden 32 gence de değinen Ulukaya, “Tartışmak bir işe yaramıyor. Artık yeter demeliyiz. Bu ölenler insan. Bu insanların hayatları ve düşleri var. Bireyler olarak daha önce hiç olmadığımız kadar güçlüyüz. Politikacılara ve temsilcilerimize doğru şeyi yapmalarını söyleyebiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48