banner40

banner53

26 Mayıs 2020 Salı

Mısır İngiltere'nin kararını şaşkınla karşıladı

Londra yönetimi Sina'da düşen Rus uçağı gerekçesiyle İngiliz havayolu şirketlerinin Şarm eş-Şeyh seferlerini iptal etme kararı aldı.

05 Kasım 2015 Perşembe 10:45
Mısır İngiltere'nin kararını şaşkınla karşıladı
İngiltere yönetiminin Sina Yarımadası'nda düşen yolcu uçağına bomba konulmuş olabileceği gerekçesiyle, Şarm eş-Şeyh uçak seferlerini iptal etmesi Mısır yönetimi tarafından "şaşkınlıkla" karşılandı. Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, İngiltere'nin Şarm eş-Şeyh'e uçuşları iptal etmesini "şaşkınlıkla karşıladıklarını" ifade etti.
Şukri şöyle konuştu; "İngiltere'den bir güvenlik uzmanı ekibin Şarm eş-Şeyh'e gelip gereken kontrolleri yapana kadar Şarm eş-Şeyh'e uçuşları iptal edilmesi kararı ve bunun düşen Rus uçağına bomba konulma ihtimali ile ilişkilendirilmesi şaşkınlık vericidir" dedi.
Mısır'ın ülkeyi ziyaret eden turistlerin güvenliği için elinden gelen bütün çabayı sarf ettiğine vurgu yapan Şukri, uçak kazasının ardından yaşanan endişeyi anlayışla karşıladıklarını da ayrıca dile getirdi.
Mısır Cumhurbaşkanlığı resmi sözcüsü Ala Yusuf da Mısır'ın düşen Rus uçağı konusunda uluslararası çevrelerle işbirliği ve şeffaflıkla inceleme ve araştırmalar yaptığını dile getirerek; "Araştırma ve incelemelerin sonucunun beklenmesini temenni ederdik. Mısır yönetimi bu konuda gereken bütün adımları atmış ve gereken kolaylıkları göstermiştir" dedi.
Geçen ay Akdeniz Ülkeleri Haber Ajansları Birliği tarafından Şarm eş-Şeyh'te organize edilen konferansta bir konuşma yapan Güney Sina Valisi Halid Fuda, "Şarm eş-Şeyh'te güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarıldığını, şehir içindeki kontrol noktalarının turistlerin isteği üzere kaldırıldığı ve şehirde güvenliğin yüzde yüz olduğunu" söylemişti.
İngiltere'nin söz konusu kararının, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi'nin İngiltere ziyaretinin ilk gününde açıklanması dikkati çekiyor. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48