banner40

banner53

26 Mayıs 2020 Salı

Netanyahu'dan Abbas'a kışkırtma suçlaması

Netanyahu'nun, Abbas'ı dün akşam yayınlanan konuşmasında Filistin halkını İsrail'e karşı kışkırtmakla suçladığı bildirildi.

15 Ekim 2015 Perşembe 11:45
Netanyahu'dan Abbas'a kışkırtma suçlaması
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı dün akşam yayınlanan konuşmasında Filistin halkını İsrail'e karşı kışkırtmakla suçladığı bildirildi.
Netanyahu'nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Abbas'ın dün yayınlanan konuşması yalan ve kışkırtıcıydı" ifadesi kullanıldı.
Açıklamada, Abbas'ın sözünü ettiği çocuğun yaşadığı, bisiklete binen İsrailli bir çocuğu bıçakladığı ve halen Kudüs'teki Hadassah Ein Kerem Tıp Merkezi'nde olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "İsrail Mescid-i Aksa'daki mevcut durumu muhafaza ederken, Ebu Mazin (Abbas) dini kullanarak kışkırtıcı konuşma yapıyor ve bu da terör eylemlerine neden oluyor" değerlendirmesinde bulunuldu.

Netanyahu'nun ofisinden yapılan açıklamada, sözü edilen ve birkaç gün önce İsrail polisinin bir Yahudi yerleşimciyi bıçakladığını iddia ettiği Filistinli çocuk Ahmed Menasıra, sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan görüntüde yaralı bir şekilde yatarken görülüyor. Görüntüde, İsrail polisinden yardım isteyen Menasıra'ya yoldan geçenlerin sövdüğü ve çirkin sözler söylediği duyuluyor.
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, dün Filistin devlet televizyonunda yer alan konuşmasında, şunları dile getirmişti:

"Filistin halkına yönelik saldırılar artıyor, güvenlik ve istikrarı tehdit eden bu saldırılar sadece bölgeyi değil belki de tüm dünyayı kasıp kavuracak din temelli bir savaşın fitilini ateşleyebilir. Tüm bu yaşananlar uluslararası toplumun vakit geçmeden müdahale etmesi gerektiğini gösteriyor. Mescid-i Aksa'nın mevcut durumunda değişiklik yapılmasını kabul etmediğimizi, İsrail'in mescidin İslami kimliği ve kutsallığına halel getirecek planlarına izin vermeyeceğimizi açık ve net bir şekilde söylüyoruz. Filistin'deki bu durumun devam etmesini de kabul etmeyecek ve İsrail hükümetinin uyguladığı işgal politikalarına ve güç mantığına teslim olmayacağız." 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48