banner40

banner53

26 Mayıs 2020 Salı

Rusya: ABD ile işbirliği başlayabilir

Rusya: Suriye hava güvenliği anlaşması, ABD ile işbirliğinin başlangıç noktası olabilir.

17 Ekim 2015 Cumartesi 13:43
Rusya: ABD ile işbirliği başlayabilir
Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Anatoliy Antonov, Rusya ile ABD savunma bakanlıkları arasında Suriye hava sahasında uçuş güvenliği sağlamak amacıyla üzerinde çalışılan ve kilit maddeleri konusunda uzlaşılan anlaşmanın imzalanmasının, iki ülkenin işbirliği için başlangıç noktası olabileceğini söyledi.

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkanı Andrey Kartapolov dün, ABD ve Rusya arasında Suriye'de hava güvenliği anlaşmasının yakında imzalanabileceğini açıklamıştı.
Çin'in başkenti Pekin'de yapılan Xiangshan Savunma Forumu çerçevesinde konuşan Antonov da, anlaşmanın iki ülke arasında işbirliği sağlanması için bir başlangıç noktası olabileceğini belirterek "Üzerinde çalıştığımız anlaşmanın yakında tamamlanacağına ve iyi bir anlaşma olacağına inanıyoruz. Mevcut koşullarda bu anlaşma işbirliğimizin artması için bir başlangıç noktası olacak" dedi.

'SADECE TEKNİK NOKTALAR KALDI'

Antonov anlaşmanın kilit konuları üzerinde tarafların anlaşma sağladığını belirterek, anlaşmada yalnızca teknik konuların görüşülmeyi beklediğini söyledi.
Savunma Bakanı Yardımcısı, ayrıca Suriye'de ABD öncülüğünde IŞİD'e karşı operasyon gerçekleştiren koalisyon içindeki tüm ülkelerin, anlaşmaya riayet etmesini umduğunu ifade etti. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48