banner40

banner53

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Zeybek: İstifa etmesi gerekiyor ama etmez

Namık Kemal Zeybek, 1 Kasım genel seçimlerini değerlendirdi. MHP’nin oy kaybından Bahçeli’yi sorumlu tutan Zeybek, "zarar veriyor" dedi.

05 Kasım 2015 Perşembe 10:48
Zeybek: İstifa etmesi gerekiyor ama etmez
Eski Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi’ne (SASAM) konuk oldu. Zeybek, program öncesi 1 Kasım genel seçimlerini değerlendirdi. Geçmişte MHP’de aktif olarak görev yapan Zeybekçi, partinin lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirirken HDP’ye verilen oyların PKK’nın baskısı ile alındığını söyledi.

SORUMLU KENDİSİDİR

7 Haziran seçimlerinde koalisyon ihtimalinin olduğunu ancak Bahçeli’nin bu işi tıkadığını belirten Zeybek, “Devlet Bahçeli garip bir şekilde hiçbir koalisyonda yer almayacak bir tutum ortaya koydu. Zaten ilk günlerde de seçimi telaffuz etti. Bu işe yol açtı. Sorumlu Devlet Bahçelidir. Devlet Bahçeli yüzünden MHP, bir türlü istediği kitleyi yakalayamıyor. Bahçeli iktidar olmak istemiyor. Dolayısıyla benim bu seçimden çıkaracağım çıkarım budur. Devlet Bahçeli Türkiye’ye bu anlamda çok büyük zarar veriyor. İstifa etmesi gerekiyor ama etmez” diye konuştu.

OPERASYONLAR BASKIYI ÖNLEDİ

1 Kasım seçimlerinden sonra HDP’nin aldığı oyların 7 Haziran seçimlerine göre düşüşünü değerlendiren Zeybek, “PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’da kurtarılmış bölge haline getirdiği yerlerdeki sandıklarda baskı ile oy aldığı gerçektir. PKK militanları sandığa gidip seçmene görünüyor ve silme HDP’ye oy çıkıyor idi. Son zamanlardaki operasyonlarla bu önlendi. Böylece zorunlu olarak HDP’ye oy vermek durumunda olanlar vermediler ve AK Parti’ye oyu verdiler. Güneydoğu’da iki parti var gerçekte. Bir HDP bir de AKP. HDP’nin zihniyetini, ideolojisini beğenmeyenler AKP’ye verdiler. AKP’nin oylarının artmasının bir sebebi MHP bir sebebi de HDP. Yani iki partinin oylarını aldı, rakamlar onu gösteriyor” şeklinde konuştu.  


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48