banner40

banner53

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Zeybekçi: 2016 sonunda yüzde 5'i göreceğiz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin 2016 sonunda büyümede tekrar yüzde 5 ve üzerindeki rakamlara dönüşünün görüleceğini söyledi.

14 Ekim 2015 Çarşamba 15:01
Zeybekçi: 2016 sonunda yüzde 5'i göreceğiz
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Orta Vadeli Program'daki (OVP) büyüme oranlarımız bana biraz mütevazi, fazla muhafazakar geliyor. Türkiye'nin 2016 sonunda büyümede tekrar yüzde 5 ve üzerindeki rakamlara dönüşünü göreceğiz inşallah" dedi.

Zeybekci, AA muhabirine gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu.

OVP'deki büyüme rakamları ve 1 Kasım seçimlerinin ekonomiye etkisine ilişkin soru üzerine Zeybekci, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye'ye siyasi ve ekonomik istikrar getireceğini, ekonomiye etkisinin de üst düzeyde olacağını söyledi.

Türkiye'de bir yıldan beri ekonomide durgunluk yaşandığına, büyümede beklenilen düzeyde artışın söz konusu olmadığına dikkati çeken Zeybekci, 2015 yılı büyümesiyle ilgili yıl başındaki öngörülerinin 3'ün oldukça üzerinde olduğunu, çalışmaları da bu yönde yaptıklarını ifade etti.

Zeybekci, bu durumun büyümede yılın son çeyreğine de etki edebileceğine dikkati çekerek, bunun 2016'da daha üst düzeyde yaşanacağını düşündüğünü söyledi.

İhracatın büyümeye katkısına da büyük önem verdiklerini vurgulayan Zeybekci, "OVP'de ihracatın büyümeye katkısını 2016 ve 2017'de pozitif olarak görmüyoruz. Görürsek bu bizim için son derece önemli olacaktır ki ben göreceğimize inanıyorum. Bana bu sebepten ötürü OVP'deki büyüme oranlarımız biraz mütevazi, fazla muhafazakar geliyor. Türkiye'nin 2016 sonunda büyümede tekrar yüzde 5 ve üzerindeki rakamlara dönüşünü göreceğiz inşallah" değerlendirmesinde bulundu. 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48