banner40

banner53

27 Kasım 2020 Cuma

THY uçağında 'Bomba var' notu paniği

THY uçağında dün 'Bomba var' notu bulunmasının üzerinden 12 saat geçmeden başka bir uçakta da 'Bomba var' notu bulundu. İstanbul-Tokyo seferini yapan uçakta notun bulunması uçağın 4,5 saat geç kalkmasına neden oldu.

18 Nisan 2015 Cumartesi 17:45
THY uçağında 'Bomba var' notu paniği

Dün, İstanbul-Basel seferini yapan uçağın tuvaletinde de " Bomba var " yazılı notun bulunmasının ardından uçak Atatürk Havalimanı'na dönmüş ve ihbarın asılsız olduğu belirlenmişti. Gece saat 01.15'te İstanbul-Tokyo seferini yapacak olan THY uçağının tuvaletinde de yine uçakta bomba olduğuna ilişkin bir not bulundu. Uçak bunun üzerine güvenli bir alana çekildi ve arandı. İhbarın asılsız çıkması üzerine uçak saat 05.42'de havalanabildi.

DÜN DE İHBAR YAPILMIŞTI

Son bir ay içinde THY uçaklarına yapılan bomba ihbarı sayısı böylece 6 oldu. THY'yi zarara sokan bomba ihbarlarında dün İstanbul-Basel seferini yapan uçağında ki notun üzerinde parmak izi bulunmuştu. Asılsız çıkan bu ihbarları yapanların kimliklerinin tespiti için bomba uzmanlarının çalışmalarını sürdürdüğü belirtilirken Türk Hava Yolları uçaklarına bu ihbarların neden yapıldığı tartışılmaya başlandı.

THY nedir?

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY'nin merkezi İstanbul'dadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır. Borsa İstanbul'da THYAO kodu ile işlem görmektedir. 2014 yılında toplam 54,7 milyon yolcusu vardır.


Skytrax'ın 2014 ödüllerine göre[6] Avrupa'nın en iyi havayolu ve Dünya'nın en iyi 5. havayoludur. Ayrıca bunun dışında birçok alanda yüksek dereceler elde etmiştir. Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, yakında başlanacak noktalar ile birlikte, 108 ülkede 220 dış hat (Son ilan edilenler dahil, askıya alınan destinasyonlar hariçtir; Hong Kong, Kosova, KKTC ve Tayvan ayrı ülke olarak kabul edilmektedir) ve 42 iç hat (Anadolujet'in uçtuğu noktalar hariç) olmak üzere toplamda 262 noktaya sefer düzenlemektedir. Bu uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde dünyada 4. sırada yer almaktadır.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Hangi Ülkenin Aracını Kullanıyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner48